Specifications
| Weight | 0.62 lbs |
|---|---|
| Manufacturer | Ruland |
| Collar Type | Two-Piece Clamp |
| Bore Type | Plain |
| Unit of Measurement | Inch |
| Bore Diameter | 1-3/4" |
| Outside Diameter | 2-3/4" |
| Width | 0.688" |
| Material | Black Oxide Steel |
| Series | SP |
| Screw Size | 5/16-24 |
| Screw Location | 1.125" |
| Clearance Diameter | 3.046" |
| UPC | 63452902096 |


