Specifications
| Weight | 2.46 lbs |
|---|---|
| Manufacturer | Gates |
| Product Number | 92396150 |
| Product Name | Poly Chain Carbon Volt |
| Profile | GT |
| Pitch | 14mm |
| Number of Teeth | 150 |
| Top Belt Width (mm) | 68mm |
| Length (mm) | 2100mm |
| Core Material | Polyurethane |
| Tensile Cord | Carbon |
| Fabric Cover | Static Conductive Nylon |


