Specifications
| Weight | 0.02 lbs |
|---|---|
| Manufacturer | Gates |
| Product Number | 92932068 |
| Product Name | PowerGrip HTD |
| Profile | HTD |
| Pitch | 3mm |
| Number of Teeth | 204 |
| Top Belt Width (mm) | 6mm |
| Length (mm) | 612mm |
| Core Material | Chloroprene |
| Tensile Cord | Fiberglass |
| Fabric Cover | Nylon |
| UPC | 072053893052 |


