Specifications
| Weight | 0.02 lbs |
|---|---|
| Manufacturer | Ruland |
| Collar Type | Two-Piece Clamp |
| Bore Type | Plain |
| Unit of Measurement | Inch |
| Bore Diameter | 3/16" |
| Outside Diameter | 5/8" |
| Width | 0.281" |
| Material | Stainless Steel |
| Series | SP |
| Screw Size | #4-40 |
| Screw Location | 0.210" |
| Clearance Diameter | 0.773" |
| UPC | 63452902103 |


