Specifications
| Weight | 0.073 lbs |
|---|---|
| Manufacturer | Ruland |
| Collar Type | Set Screw |
| Bore Type | Plain |
| Unit of Measurement | Inch |
| Bore Diameter | 1/2" |
| Outside Diameter | 1" |
| Width | 0.438" |
| Material | Stainless Steel |
| Series | SC |
| Screw Size | 1/4-20×1/4 |
| UPC | 63452901986 |


