Specifications
| Weight | 0.293 lbs |
|---|---|
| Manufacturer | Ruland |
| Collar Type | Two-Piece Clamp |
| Bore Type | Plain |
| Unit of Measurement | Inch |
| Bore Diameter | 1-15/16" |
| Outside Diameter | 3" |
| Width | 0.688" |
| Material | Aluminum |
| Series | SP |
| Screw Size | 5/16-24 |
| Screw Location | 1.250" |
| Clearance Diameter | 3.273" |
| UPC | 63452902107 |


