Specifications
| Weight | 0.021 lbs |
|---|---|
| Manufacturer | Ruland |
| Collar Type | Two-Piece Clamp |
| Bore Type | Plain |
| Unit of Measurement | Inch |
| Bore Diameter | 5/16" |
| Outside Diameter | 11/16" |
| Width | 0.281" |
| Material | Stainless Steel |
| Series | SP |
| Screw Size | #4-40 |
| Screw Location | 0.250" |
| Clearance Diameter | 0.838" |
| UPC | 63452902167 |


